Jak se většina lidí dozví o kamínkování? Obvykle je to tehdy, když naleznou malovaný kamínek. Malování na kameny se praktikovalo odjakživa, ale teprve v posledních letech se tento krásný trend  hromadně rozmohl a věnuje se mu stále více lidí. Mohou za to i sociální sítě, díky kterým si lidé  mohou sdílet fotky kamínků, které vytvořili nebo našli.  

Základem je malování na kamínky 

Kamínkování není nic jiného než malování na kamínky. Kamínek se pomaluje a následně se umístí  na nějaké veřejné místo, třeba do parku, k lesní cestě nebo kamkoliv jinam. Pomalovanými  kamínky tedy děláte radost nejen sobě, ale především těm, kteří je naleznou. Kamínky nemusí  disponovat jen vaším obrázkem, mnoho lidí poznamená na spodní stranu kamínku své jméno, PSČ  nebo třeba název FB skupiny. Díky tomu lze snadno dohledat, kam kamínek docestoval nebo kdo  ho vytvořil.  

Ve fantazii se meze nekladou 

Na kamínkování je krásné to, že zde neexistují omezení a můžete na kamínek namalovat jakýkoliv  obrázek. Někteří mohou vytvořit kamínky se zvířaty, jiní třeba s krajinou, s oblíbenými postavami  nebo s různými symboly. Každý přistupuje k tvorbě nějak jinak a je krásné se setkávat s různými  originálními výtvory. Prostřednictvím kamínkům můžete vyjádřit i určité poselství, třeba lásku, mír  nebo přátelství. V nelehké době může něco takového znamenat pro mnoho lidí silnou psychickou  podporu.  

Co potřebujete ke kamínkování?

S kamínkováním může začít kdokoliv a jak asi tušíte, nejvíce potěší děti. Na kamínky nemůžete  malovat čímkoliv, protože by se při dešti mohly některé barvy smýt nebo poškodit. Zpravidla se  volí barvy odolné proti vodě a dalším živlům. V našem e-shopu můžete vybírat barvy, které jsou na  to jako stvořené, tedy akrylové barvy a různé voděodolné popisovače, se kterými je malování na  kamínky snadné a zábavné. Nejlepší tečkou na konec je aplikace bezbarvého laku, který dodá  kamínku hezkou texturu, ale není to nutností.  

Kamínkování je zábava pro všechny věkové kategorie a hezké sledovat, jak se mu věnuje více a  více lidí. Jakmile s ním jednou začnete, je těžké přestat. Náhle si začnete uvědomovat, kolik lidí je  do tohoto krásného koníčku zapojeno a to vás bude motivovat k tvorbě dalších a dalších  malovaných kamínků. Jedná se o radost, která dokáže příjemně potěšit každého, i toho, kdo se  kamínkování nevěnuje.