Většina dětí miluje malování, nejčastěji je však realizováno jen na papír a to je velká škoda. Příjemnou změnou je pro děti kamínkování. Umožní jim vyzkoušet nové techniky malování a také  je donutí více zapojit fantazii, protože budu omezené velikostí a tvarem kamene, na který budou malovat. Další radostí pro dítě je skutečnost, že po umístění ven může jejich výtvor vidět velké  množství lidí, zatímco jejich výkresy skončí obvykle jen přilepené na lednici nebo založené v šuplíku.  

Jak s dětmi kamínkovat? 

Děti mohou mít chuť kamínkovat už poté, co samy naleznou nějaké kamínky venku. Dítě nemůže začít samo od sebe, protože neví, jak se kamínkování dělá a jaké barvy použít. Nejlepší možností je  pořídit vše potřebné, tedy kamínky a barvy, a následně dítěti předvést, jak se na kamínky maluje. Dítě vás bude pozorovat a následně vám může pomoci nebo může už zkusit pomalovat kamínek  samostatně. Mějte dostatečnou zásobu kamenů a pokud by se dítěti dílo nepovedlo, může hned začít s novým kamínkem. Když budou kamínky pomalované, můžete s dětmi vyrazit na procházku a  vybrat místo, kam je umístíte, nezapomeňte ovšem napřed kamínky vyfotit, aby měly děti památku na své výtvory. Některé kamínky si samozřejmě můžete vystavit i doma, aby zůstaly jako  vzpomínka na dětská léta vašich dětí. 

Mnoho dětí dnes tráví velké množství času u obrazovek, ať už sledováním filmů a seriálů nebo  surfováním a hraním her. Kamínkování je kreativní činnost, která je donutí se od obrazovek odlepit. Při této tvorbě se zlepšuje jejich motorika a rozvíjí jejich kreativita. Hledání kamínků i umísťování  hotových výtvorů je navíc donutí vyrazit ven, což zase podpoří jejich zdraví. Kamínky vytvářejte  společně s dětmi, aby neměly pocit, že je to činnost jen pro děti. Když se do toho pustí celá rodina,  děti to bude o to více bavit. Nejvíce kamínkování oceníte v momentě, kdy máte doma nemocné děti, kamínkováním je skvěle zabavíte, takže brzy zapomenou na své trápení a budou se naplno věnovat  této aktivitě, která je brzy zcela pohltí. Zajisté se vaše děti svými výtvory rády pochlubí svým  kamarádům nebo na sociálních sítích.