Neexistují žádná pevná pravidla pro to, kam kamínky dávat, ale přesto je vhodné se dobře rozmyslet, kam se umístí. Některá místa jsou vhodná více a některá měně, jsou však i místa, kterým byste se měli zcela vyhýbat. Poradíme vám pár tipů na vhodné umístění a na co si dát pozor. 

Místo, které je na očích

Opuštěná místa mohou vypadat romanticky, ale váš kamínek zde nikdo neocení. Umístěte ho proto tam, kde se pravidelně lidé pohybují. Nemusí jít nutně o hlavní třídu, po které proudí davy lidí, zvolte spíše místo, kde se lidé rádi zastaví. Lidé rádi relaxují například na lavičkách nebo v blízkosti různých atrakcí, jako jsou sochy nebo kašny. Někteří lidé dávají kameny na zem, někde snadno vyniknou, ale jinde je zase lidé snadno přehlédnou, proto zvažte umístění na vyvýšené místo, které se snadno dostane do zorného pole kolemjdoucích. Nepřehlédnutelné mohou být na parapetech, na zábradlích, na plotech nebo třeba na pařezu. Pokud rádi vyrazíte mimo město, můžete kamínky umístit i na turisticky oblíbená místa, třeba u rozhledny, zříceniny, potoka nebo na vrcholu kopce. 

Pozor na bezpečnost

Kamínek má v první řadě potěšit, nikoliv uškodit. Nedávejte ho tedy na místa, kde by po něm někdo mohl uklouznout, například na schody, na obrubníky nebo na prolézačky. Příliš malé kamínky může také někdo spolknout. Pokud na ně narazí dítě, může mít nutkání si je strkat do pusy. Zvíře si zase může pomalovaný kamínek splést s potravou. Kamínky nedávejte také tam, kde rychle spadnou a poškodí se, třeba na víko popelnice. 

Zahrada i domácnost

Pro kamínkování jsou vhodná veřejná místa, ale také můžete někomu takový kamínek věnovat a udělat mu tím radost. Kam takový kamínek umístit? Skvěle vynikne například na skalce nebo v květináči. Některé větší kamínky mohou být skutečným uměním a můžete si je vystavit i v interiéru, třeba na polici nebo ve vitríně.